Bengtsforshus AB:s officiella hemsida. Naturnära och centrala lägenheter på sex olika orter.

​KUNDSERVICE

Kundservice

Kundtjänst och administration

Vår kundtjänst som finns i Bengtsfors är öppen måndag till fredag klockan 10.00-14.30 med lunchstängt mellan 12.00-13.00.

Välkommen att kontakta oss!

Besöksadress: Källebergsgatan 1, Bengtsfors
Telefon: 0531-52 68 60, 52 68 61
E-post: bengtsforshus@bengtsfors.se

Tolk

Du som har frågor om ditt boende och behöver hjälp med språket är välkommen till oss på torsdagar mellan 10.00 och 14.30 (lunchstängt 12.00-13.00). Då arbetar Hasan Alsayed som är vår tolk. Du behöver inte boka tid i förväg. Hasan tolkar på arabiska.

Bovärdar

Våra bovärdar når du på telefon måndag-fredag 07.00-16.00.

Område

Telefon

Bengtsfors/Gustavsfors

0531-52 69 03

Billingsfors/Skåpafors/Bäckefors

0531-52 69 01

Dals Långed

0531-52 69 02

Äldreomsorgen/Nygård

0531-52 69 07

Jour

Kväll och helg vid akuta fel: 0709-83 28 66
Störningsjour och dörröppning vid förlust av nyckel: 010-470 53 00 (Securitas)

Personal

Namn/titel

Telefon

E-post

Pär Nilsson, VD

0531-52 69 09

par.nilsson@bengtsfors.se

Fredrik Johansson, fastighetschef

0531-52 69 04

fredrik.johansson@bengtsfors.se

Cathy Almren, administration

0531-52 68 60

cathy.almgren@bengtsfors.se

Ann-Christin S Johansson, administration

0531-52 68 61

ann-christin.johansson@bengtsfors.se

Mia Schagerholm, administration och uthyrning

0531-52 68 62

mia.schagerholm@bengtsfors.se

Per Bryntesson, bovärd

0531-52 69 07

per.bryntesson@bengtsfors.se

Jonas Ullström, bovärd

0531-52 69 02

jonas.ullstrom@bengtsfors.se

Jonas Ling, bovärd

0531-52 69 03

jonas.ling@bengtsfors.se

Robin Green, bovärd

0531-52 69 01

robin.green@bengtsfors.se

Hasan Alsayed, tolk och bovärd

0531-52 69 16

hasan.alsayed@bengtsfors.se

Mikael Viktorsson, snickare

0531-52 69 13

mikael.viktorsson@bengtsfors.se

Ingvar Saxin, VVS-montör

0531-52 69 19

ingvar.saxin@bengtsfors.se

Ellinor Sundström, trygghetsvärd

0531-52 69 05

ellinor.sundstrom@bengtsfors.se

 

Denna sida uppdaterades 2018-06-07

Sidan publicerad av: Anna Sandström

Dela
 Skriv ut

Kontakta oss

KUNDTJÄNST OCH ADMINISTRATION
Måndag-fredag: 10.00-12.00, 13.00-14.30
0531-52 68 60, 52 68 61
bengtsforshus@bengtsfors.se

FASTIGHETSTEKNIKER
Måndag-fredag: 7.00-16.00
Bengtsfors/Gustavsfors: 0531-52 69 03
Billingsfors/Skåpafors/Bäckefors: 0531-52 69 01
Dals Långed: 0531-52 69 02

JOURTELEFON
Kväll och helg vid akuta fel: 0709-83 28 66
Störningsjour och dörröppning vid förlust av nyckel:
010-470 53 00 (Securitas)

BESÖKS- OCH POSTADRESS
Källebergsgatan 1
666 30 Bengtsfors


Bengtsforshus AB

Bengtsforshus AB är det kommunala bostadsbolaget i Bengtsfors kommun och ett av Sveriges SABO-företag. SABO är bransch- och intresseorganisation för över 300 allmännyttiga kommunala bostadsbolag över hela landet.

Bengtsforshus förvaltar cirka 850 lägenheter på sex orter.